V okviru vsakoletnega srečanja Očesa besede, srečanja slovenskih mladinskih pisateljev, literarnih strokovnjakov, knjižničarjev in založnikov, ki poteka od leta 1995 naprej v Murski Soboti in na katerem se od leta 1997 naprej podeljuje osrednja slovenska nagrada za mladinsko književnost – večernica, smo osnovne in srednje šole deležni obiskov literarnih ustvarjalcev, ki pišejo za otroke in mlade.

V petek, 23. septembra, smo tudi mi imeli literarni praznik.

V šolski knjižnici je učence predmetne stopnje (šestošolce in tekmovalce iz materinščine) navduševal s svojim humorjem pisatelj SLAVKO PREGL, z učenci razredne stopnje pa je kramljala pisateljica, pesnica, prevajalka JANA KOLARIČ.

Učence podružnične šole Krog pa je obiskala pravljičarka BOŽENA KOLMAN.

Taka srečanja so najlepša in najučinkovitejša motivacija za branje, zato rastimo s knjigo in s knjigo v svet,

Majda Kerčmar, knjižničarka