Potapljaško društvo Murska Sobota je v sodelovanju z osnovnimi šolami v Murski Soboti (OŠ I, OŠ II in OŠIII) v soboto, 30. 9. 2023, med 10. in 12. uro organiziralo Ekološko akcijo Soboškega jezera. Po zgledu primera dobre prakse ekološke akcije na Bledu, so k sodelovanju povabili šolajočo se mladino, učence 8. in 9. razredov. Učenci in mentorji so sodelovali pri ekološki akciji obale jezera, potapljači pa so jo izvedli pod vodo.

Ob ekološki akciji so se učenci pomerili tudi v Eko kvizu, v katerem so se učenci seznanili in pomerili v znanju o varovanju narave in življenju v Soboškem jezeru. Ob zaključku so se sodelujoči okrepčali z okusnim kosilom, dobili pa so tudi priložnostna darila pokrovitelja podjetja McDonald´s.

Ker se na naši šoli zavedamo pomena ohranjanja čistega okolja se bomo podobnim akcijam z veseljem pridružili tudi v prihodnje.