Moja poklicna prihodnost je naslov letošnjega, že 30. otroškega parlamenta, ki smo ga na OŠ II Murska Sobota izvedli v ponedeljek, 10. 2. 2020.  Sodelovali so učenci od drugega do devetega razreda, pridružili pa so se tudi učenci iz POŠ Krog.

Na letošnjo temo so se učenci v okviru razrednih ur in pri pouku pogovarjali kaj radi delajo, razmišljali kaj jih zanima, sanjarili kje bodo čez 10 let, kdo so njihovi vzorniki, kakšne so njihove poklicne vrednote, močna in šibka področja, delovne navade…

V okviru šolskega otroškega parlamenta so učenci predstavili katere vrednote so jim pomembne, kaj si želijo in kako zrejo v poklicno prihodnost. Učenci so na svojevrsten način predstavili svoja razmišljanja o poklicih, o vrednotah, kaj jih čaka v prihodnosti, s katerimi poklici se bomo srečevali v prihodnosti in nam zaupali želje in izbire glede svoje poklicne poti.

Čestitke mladim parlamentarcem.

Mentorica Otroškega parlamenta: