V preteklem tednu (17. 1. 2022–21. 1. 2022) smo se na naši šoli pridružili Tednu pisanja z roko 2022, vseslovenskemu projektu, ki ga organizira društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. Namen je ozaveščanje pisanja z roko  nasproti tipkanju na tipkovnico. Smo v času, ko digitalno pisanje močno prevladuje nad pisnim sporazumevanjem in je branje z ekrana naša prevladujoča aktivnost. Pisanje z roko je izvirna človekova aktivnost, saj nihče na svetu nima popolnoma enake pisave.

Letošnja osrednja tema je bila Pišem z roko, ker …

Na šoli smo izvedli več zanimivih aktivnosti: z radijsko uro smo napovedali teden pisanja z roko in povabili naše zaposlene in učence k sodelovanju, učenci in učitelji so prepisovali pesmi znanih slovenskih pesnikov, si ogledali rokopise znanih osebnostih, spoznavali pisave svojih učiteljev, zapisali lastna besedila in izdelali plakate s svojimi rokopisi. Nastali so zanimivi izdelki, ki jih bomo razstavili na panojih na šolskih hodnikih.

Hvala, ker ste bili del našega ustvarjanja, in ne pozabite:

«Radi pišemo z roko!«

Mentorici: Polona Bohar in Sabina Oletič