Otroci in načrtovanje prihodnosti je naslov letošnjega, že 27. otroškega parlamenta, ki smo ga na OŠ II Murska Sobota izvedli v četrtek, 26. 1. 2017. Sodelovali so učenci od drugega do devetega razreda, pridružili pa so se tudi učenci iz POŠ Krog.

Kakšni so današnji otroci? Kakšen človek želim postati? Kako mi lahko odrasli pri tem pomagajo? Taka in podobna vprašanja so bila vodilo pri razmišljanju in delu šolskega otroškega parlamenta.

Ob letošnji temi smo se lahko tudi odrasli veliko naučili o naših mladostnikih. Spoznali smo kakšne vrednote so jim pomembne, kaj si želijo in kako zrejo v prihodnost. Učenci so na svojevrsten način predstavili svoja razmišljanja o vrednotah, kaj jih čaka v prihodnosti in izbiri svoje poklicne poti.

Čestitke mladim parlamentarcem.

Mentorica Otroškega parlamenta: