V sredo, 10. 10. 2018  se bodo na šoli odvijale tehnične delavnice o poklicnih spretnostih z namenom navdušiti za poklice, kjer je potrebna poklicna in strokovna izobrazba. Delavnice izvaja Center RS za poklicno izobraževanje v sodelovanju s Centrom arhitekture Slovenije pod projektnim naslovom »Igriva arhitektura«.

Delavnice z naslovom ROKA + MATERIAL  =  IZKUŠNJA in ZAMISEL – ZMOŽNOSTI MATERIALA = INOVACIJA, predstavljajo lesarstvo in kamnoseštvo, v katerih Slovenija tekmuje tudi na evropskem tekmovanju EUROSKILLS. Na delavnice se je glede na interes prijavilo 42 učencev iz sedmih in osmih razredov.

Potek aktivnosti:

8.15 – 9.00: Uvodno skupinsko predavanje o lesu in kamnu (vsi osmi razredi in prijavljeni sedmi) v veliki telovadnici.

9.05 – 12.35: Izvedba delavnic LES in KAMEN po učilnicah P1 – LES, P2 – KAMEN.

Ko učenci niso razporejeni, so pri pouku. Tudi po delavnicah nadaljujejo s poukom v primeru, da ga še imajo.

Ta dan bo potekala še prezentacija v devetih razredih in sicer poklica VARILEC v izvedbi strokovnjakov iz podjetja Palfinger. Predstavitev bo potekala preko simulatorja in sicer 3. in 4. šolsko uro pri pouku predmeta FIZIKA.