Na OŠ II Murska Sobota je v petek, 15. 2. 2019 potekalo ekipno OŠ šahovsko prvenstvo. Potekalo je pod strokovnim vodstvom šahovskega društva Radenske Pomgrad. Na tekmovanju je nastopilo 19 ekip iz pomurskih osnovnih šol. Pomerile so se v kategorijah za fante in dekleta ter v treh starostnih skupinah do 9, 12, in 15 let.

OŠ II sta na tem tekmovanju zastopali 2 ekipi. To je bila ekipa deklet do 9 let, ki sta jo zastopali Lilit in Neva Mihoković. Osvojili sta 2 mesto.

Ekipa fantov do 15 let je osvojila 3. mesto. To ekipo so sestavljali: Vita Kološa Kušej, Jan Bohar Denko, Matej Lenarčič in Aljaž Sluga. Čestitke vsem šahistom!

Posebna zahvala za omogočanje izvedbe tega tekmovanja gre vodstvu šole prav tako tudi tehničnemu osebju. Hvala tudi članom šahovskega društva regijski koordinatorici šahovskih tekmovanj, za vso strokovno in tehnično izvedbo.

Mentorica: Katarina Sluga