Z željo po ureditvi razmer na področju predpisovanja diet so pediatri in dietetiki oziroma Združenje za pediatrijo Slovenske zdravniške zbornice v dogovoru z Razširjenim strokovnim kolegijem za pediatrijo pripravili »priporočila za izvajanje medicinsko indiciranih diet v okviru šolske prehrane«, ki so vam skupaj z obrazci o prijavi/ukinitvi diete ter katalogom medicinsko indiciranih diet dostopna na tej povezavi: obrazci.

Starše naprošamo, da si obrazec, ki ga potrebujejo (prijava diete/ukinitev diete s katalogom) natisnejo na zgornji povezavi ter nesejo k izbranemu zdravniku, nato pa potrdilo čim prej dostavijo na šolo. Le na tej podlagi bo šola učencu lahko omogočala dietno prehranoTrajnega potrdila ni potrebno obnavljati (npr. celiakija), začasno potrdilo (npr. pri alergiji na kravje mleko ali jajce) pa je potrebno obnavljati vsaj enkrat letno.