V petek, 9. 10. 2020, smo na OŠ II Murska Sobota prvošolce uradno sprejeli v Šolsko skupnost učencev. Učence sta v matičnih učilnicah obiskali ravnateljica šole Suzana Fartelj in mentorica Šolske skupnosti učencev Mateja Trplan. Učenci so se predstavili s pesmico in deklamacijo. Sledila je podelitev slavnostnih potrdil in osebnih fotografij, ki bodo prvošolcem ostale v spomin na njihov prvi šolski dan. Na koncu je sledilo sladko presenečenje, sladkanje s torto z razredničarkama 1. a razreda Leonido Jug in 1. b razreda Majo Balažic.

Istega dne je potekala prireditev sprejema prvošolcev v Šolsko skupnost tudi na podružnični šoli Krog, kjer jih je obiskala namestnica ravnateljice Anita Borovič. Tudi tam so se učenci predstavili s kratkim programom, prejeli slavnostna potrdila o sprejemu v Šolsko skupnost učencev in se posladkali s torto z razredničarko 1. c razreda Tanjo Kovačič.

Zapisala mentorica Šolske skupnosti:

Mateja Trplan