Sedmošolci so z razredničarkama pripravili prav posebni bralno dogodek, in sicer noč v šoli. Dejavnosti so bile povezane z branjem in doživljanjem književnega dela skozi oči mladega bralca. Učenci so predstavili svojo najljubšo knjigo, ustvarjali ter se družili ob bralni čajanki s sveže pečenimi piškoti. Odpravili so se tudi na nočni sprehod z žepnimi svetilkami po mestu, kjer jih je srečal čisto pravi jež! Ali pa oni njega. Kdo bi vedel. Preden pa so učenci skočili v spalne vreče, so še malo prebirali knjige, prisluhnili so tudi prebranemu odlomku v ruščini. Ugotovili so, da so nekatere ruske besede zelo podobne domačim, slovenskim.

Še kviz, jutranja telovadba ter zajtrk s pokušino najboljših domačih marmelad – in čas je bil za odhod domov.

Pravijo, da ima noč svojo moč. Taka, prespana v šoli, pa še posebno!