Pasti mladostništva je naslov letošnjega, že 26. otroškega parlamenta, ki smo ga na OŠ II Murska Sobota izvedli v sredo, 27. 1. 2016.  Sodelovali so učenci od drugega do devetega razreda, pridružili pa so se tudi učenci iz POŠ Krog.

Kaj so pasti mladostništva? S kakšnimi težavami se soočajo današnji mladostniki? Kako pravilno uporabljati sodobno tehnologijo in moderno komuniciranje? Taka in podobna vprašanja so bila vodilo pri razmišljanju in delu otroškega parlamenta.

Ob letošnji temi smo se lahko tudi odrasli veliko naučili o naših mladostnikih. Spoznali smo kako doživljajo to obdobje, kaj jim predstavlja največje težave, ovire in izzive in kako vidijo nas odrasle kot vodnike čez pasti mladostništva.

Učenci so na svojevrsten način predstavili svoja razmišljanja o zdravju, prehrani, medijih, potrošništvu, ugrabitvah otrok, slabi družbi, izsiljevanju, reševanju konfliktov, odvisnostih, varni rabi interneta in družabnih omrežjih.

Mentorica Otroškega parlamenta in Šolske skupnosti učencev:
Marinela Pap in Jasna Perš