Na OŠ II Murska Sobota je v petek, 3. 2. 2017 potekalo ekipno OŠ prvenstvo pod vodstvom šahovskega društva Radenske Pomgrad. Glavni sodnik je bil šahovski mednarodni mojster, prvi Prekmurec s tem nazivom, gospod Miran Zupe. Na tekmovanju se je pomerilo 25 ekip iz 12 pomurski osnovnih šol v kategorijah do 9, 12, in 15 let, posebej za fante in dekleta. Na tekmovanju so se dobro izkazali tudi šahisti OŠ II iz matične in podružnične šole. Fantje so pokazali zavzeto in borbeno igro. Ekipa fantov do 9 let je osvojila 5. mesto v zasedbi: Matej Lenarčič, Boro Wernig, Jan Bohar Denko in Domen Kranjec. Ekipa fantov do 12 let je osvojila 3. mesto, v tej ekipi so igrali: Matjaž Cigüt, Davor Kranjec, Luka Pap, Aljoša Kerec in Luka Šantavec.

Posebna zahvala za omogočanje izvedbe tega tekmovanja gre vodstvu šole, ravnateljici gospe Suzani Fartelj, pomočnici ravnateljice gospe Aniti Borovič ter tehničnemu osebju. Hvala tudi članom šahovskega društva ter Miri Ambruš, regijski koordinatorici šahovskih tekmovanj, za vso strokovno in tehnično izvedbo.

Mentorica:  Katarina Sluga