2. april je Mednarodna zveza za mladinsko književnost proglasila za mednarodni dan knjig za otroke. Obeležujemo ga od 2. aprila 1967, poznamo pa ga tudi kot svetovni dan pravljic. Na ta dan se je namreč leta 1805 rodil danski pravljičar Hans Christian Andersen, ki ga pozna skoraj vsak otrok.

Vsi bralnoznačkarji počasi končujete z branjem za bralno značko. Ali veste, da ravno letos poteka 50 let od ustanovitve branja za bralno značko v Pomurju? Njena ustanoviteljica Karolina Kolmanič, naša nekdanja učiteljica in pisateljica je o tem in še o marsičem z bralnoznačkarji od 7. do 9. razreda poklepetala v šolski knjižnici v torek, 4. aprila. Od 19. do 23. aprila praznujemo dneve slovenske knjige, istega dne pa tudi svetovni dan knjige. Zato bomo te dni knjigi dali polno besedo. Naužijmo se pomladnega sonca in dobrega branja.

Majda Kerčmar, knjižničarka