6. 10. 2017 je na Osnovni šoli II Murska Sobota potekala prireditev, na kateri so bili prvošolci sprejeti v Šolsko skupnost. Prireditev je potekala v šolski telovadnici. Učenci prve triade so se pod vodstvom svojih učiteljic predstavili s kulturnim programom. Sledila je slavnostna podelitev diplom, ki so jih prvošolci prejeli od ravnateljice Suzane Fartelj, mentorice Šolske skupnosti Marinele Pap in razredničark Dragice Raj in Matejke Begić.

Istega dne je potekala prireditev tudi na podružnični šoli Krog. Tam so se učenci od prvega do petega razreda predstavili s kulturnim programom. Ob koncu so ravnateljica Suzana Fartelj, mentorica Šolske skupnosti Marinela Pap in razredničarka Irena Žižek prvošolcem slavnostno podelile diplome.