Šolstvo in šolski sistem je naslov letošnjega, že 28. otroškega parlamenta, ki smo ga na OŠ II Murska Sobota izvedli v četrtek, 1. 2. 2018. Sodelovali so učenci od drugega do devetega razreda, pridružili pa so se jim tudi učenci iz POŠ Krog.

Učenci so bili zelo ustvarjalni in izvirni. Eni so delali plakate, drugi snemali filme, tretji pisali pesmi. Tudi letošnja tema je bila zanimiva. Mislimo, da je dobra ideja, da učenci predstavimo svoje misli o tem kako bi izboljšali našo šolo. Tudi mlajši učenci so imeli dobre zamisli. Na parlamentu je lahko vsak razred povedal svoje mnenje o šolstvu in šolskemu sistemu. Upamo, da bodo nekatere zamisli tudi upoštevali in naredili šolo boljšo in prijetnejšo.

Čestitke mladim parlamentarcem.

Zapisali člani delovnega predsedstva:

Lan Erjavec, 9. a

Lara Pajnhart, 9. a