Od 27. do 29. septembra 2018 poteka v Murski Soboti tradicionalno srečanje slovenskih mladinskih pisateljev Oko besede, tokrat že 22. po vrsti. V četrtek so podelili večernico, nagrado za najboljše slovensko literarno delo za otroke in mladino v minulem letu. Letošnja nagrajenka je Anja Štefan za delo Drobtine iz mišje doline.

Podelitve so se udeležili tudi učenci petih, šestih in sedmih razredov naše šole.

V petek,  28.9., pa so šole obiskali književniki. Naša šola je gostila kar štiri ustvarjalce in sicer:

Drugošolce je popeljala v svet pravljic, pesmic in zgodb Tinka Bačič, sedmošolci bralnoznačkarji pa so prisluhnili poeziji Miroslava Košute; podružnico Krog pa sta obiskali Jana Kolarič in Maša Ogrizek.

Srečanje z literarnimi ustvarjalci je najboljša motivacija za branje, zato si želimo čim več takih obiskov.

Majda Kerčmar, knjižničarka