Na šoli bomo pričeli s spomladansko akcijo zbiranja starega papirja.  Akcija bo potekala v času od 8. 6. 2020 do 12. 6. 2020. Stari papir se bo zbiral na dvorišču šole (pri prvem razredu): dopoldan od 7. 30 do 8. 15 in popoldan od 14. 00 do 15. 00. Geslo letošnje akcije je: »Star papir za novo upanje.« Z recikliranjem 1 tone starega časopisnega papirja ohranimo 1 tono dreves, pri recikliranju 1 tone kvalitetnega pisarniškega papirja pa kar 2 toni dreves. Tako v času akcije na šoli zbiramo le časopis, revije, zvezke, knjige…V času akcije ne zbiramo kartona in kartonske embalaže ter plastificiranega papirja. Naprošamo, da se papir prinese zložen v verze spet s špago-vrvjo ali z lepilnim trakom, ne pa v kartonskih škatlah. Tisti, ki pripeljejo papir ga odložijo pri kontejnerju pri prvem razredu. Na oddanem papirju naj piše za kateri razred gre.