Počasi, lepo počasi pisalo po papirju drsi, nam črke ustvarja in misli umiri. Teden pisanja z roko 2021 je že šesta vseslovenska akcija, s katero ozaveščajo o pomenu ohranjanja pisanja z roko. Organizira jo Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. V Tednu 2021 bomo spodbujali “lepo” pisanje z roko, čitljivo, tekoče, četudi bomo pisali bolj počasi. Pisanje z roko je fina motorična spretnost, ki jo razvijamo z vajo. Vsak od nas ima drugačno pisavo in vsaka pisava je izvirna ter neponovljiva. Osrednja tema Tedna 2021 je ‘Pišem pismo prijatelju’. Naši učenci so ob novoletnih praznikih napisali sošolcem, prijateljem in učiteljem različna voščila. Voščila pa so z roko napisali tudi učitelji. Ker nam dana situacija ni dopuščala, da bi si segli v roke, smo objemali z besedami. Z roko napisana sporočila so tudi bolj osebna in izražajo naklonjenost. V prilogi si lahko ogledate sporočila učencev in učiteljev, ki so jih napisali z roko.