»Otroci smo prihodnost in dobro je, da smo vedno bolj vpleteni v procese, povezane z nami« (Bilal)

V torek, 22. 3. 2022, je na OŠ III Murska Sobota potekal 32. medobčinski šolski parlament. Tema šolskega parlamenta je bila Moja poklicna prihodnost. Našo šolo sta zastopala dva predstavnika učencev, Lun Štefan Tratnjek iz 8. a in Emilija Šebök iz 8. b. Učenci so po skupinah razpravljali o dani tematiki, oblikovali sklepe in predstavili svoje delo. Preživeli smo prijeten popoldan. Iz razmišljanj parlamentarcev pa je bilo čutiti, da je tematika še vedno aktualna in zanimiva, saj odločitev za poklic nikoli ni lahka. Med sodelujočimi so izvolili dva kandidata, ki se bosta udeležila pomurskega otroškega parlamenta, ena od njiju je tudi naša učenka Emilija Šebök.

Čestitke obema predstavnikoma za pogum, aktivno sodelovanje in odgovore, ki so bili podani z ustreznimi argumenti.

Mentorica: Sabina Oletič