Od 17.5.2022 do 27.5.2022 smo na naši šoli gostili razstavo Pot knjige. 17.5.2022 je bila razstava na podružnični šoli v Krogu, od 18.5.2022 do 27.5.2022 pa na matični šoli, v šolski knjižnici. Razstavo so si ogledali vsi učenci podružnične šole Krog in matične šole, v okviru KIZ ur.

Pot knjige, od avtorja do bralca je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba, zapisana v stripu, avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

V okviru te razstave nas je v petek, 20.5.2022, obiskal avtor Žiga X. Gombač. Srečanje z avtorjem je trajalo eno šolsko uro. Z avtorjem so se družili v veliki telovadnici učenci 4., 5. in 6. razreda. Na druženje z avtorjem so prišli tudi učenci 4. in 5. razreda podružnične šole. Avtor nam je povedal kako je on postal pisatelj, kje črpa navdih in ideje za svoje zgodbe in nas na zanimiv način seznanil z vsebino svojih zgodb. Pri marsikom je vzbudil zanimanje za branje njegove literature in zgodb, kar je tudi namen tega projekta.