V petek, 23. 9. 2022, bodo učenci 8. in 9. razreda ob dnevu slovenskega športa opravili športni dan ob Soboškem jezeru. Potek dneva: prihod v šolo ob 8:15, vzame se malica s sabo, sledi odhod proti jezeru.

Program prireditve:

9:00 -9.30 začetek uradnega dela
9:30 – 11:30 športni izzivi – (ogrevanje, udejstvovanje po postajah oziroma športnih poligonih)
11:40 – 12:00 priprava na predsednikov tek (moderator vabi otroke pod oder, kjer se zberejo in odplešejo koreografijo pripravljeno za celotno Slovenijo (vodi plesalec/-ka)
12:00 Predsednikov tek – na odru osrednji gost(župan, športnik,…) prebere poslanico PRS in da štart (otrokom), ki bodo sodelovali: tek je simboličen, vsi so zmagovalci.
Tek se bo izvedel po celotni Sloveniji točno ob 12. uri. Po teku se razdelijo priznanja.

Po teku pohod na šolo in kosilo ob 13:00.

Obvezna športna oprema: trenirka, kratka majica, kratke hlače (kopalne ali kopalke), voda za piti, brisača, primerne športne copate in rezervna športna oprema.